Udane aukcje na rzecz Amicis

Prawie 12 tysięcy złotych wpłynęło na konto Fundacji Amicis dzięki aukcjom charytatywnym na Allegro w ubiegłym roku. Akcję pozyskiwania w ten sposób środków na cele statutowe fundacji zainicjowano w listopadzie. Licytacje będą organizowane także przez cały rok 2018 – zapowiadają ich koordynatorzy, Tomasz Waszak i Mariusz Drożyński.

W ubiegłym roku wśród aukcji dominowały przedmioty o charakterze zarazem kolekcjonerskim i sportowym – między innymi koszulki z podpisami znanych piłkarzy. Ze szczególnym zainteresowaniem spotkały się stroje Marcina Kamińskiego i Macieja Makuszewskiego. W efekcie wszystkich ogłoszonych aukcji zgromadzono kwotę 11 784,50 złotych. Została ona w całości przeznaczona na pomoc potrzebującym.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i licytującym, a zwłaszcza nabywcom wystawionych przedmiotów, którzy płacili za nie kwoty z pewnością wielokrotnie przekraczające wartości nominalne. Zapraszamy do odwiedzania strony na Allegro i udziału w kolejnych aukcjach.

Aby wziąć udział w licytacji, trzeba wejść na stronę www.charytatywni.allegro.pl i profil, wpisać „Amicis” w wyszukiwarkę organizacji pożytku publicznego i wybrać przedmiot z listy „ofert wystawionych na ten cel”. Z tego poziomu strony można zalogować się na swoje konto Allegro (lub takowe założyć). Poprzez stronę można nie tylko licytować przedmioty, ale również je przekazywać. Przy okazji, ponieważ piszemy te słowa na początku roku, zachęcamy do wspierania fundacji poprzez przekazywanie jednego procenta dochodów przy składaniu tzw. PIT-ów.