Przedświąteczna akcja Dar Serca

Tradycyjnie, przed świętami bożego narodzenia uruchamiamy akcję „Dar Serca”, której celem jest skompletowanie paczek dla potrzebujących osób z okolic Wronek i Poznania znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. W 2020 roku przekazaliśmy do przedszkoli i szkół 380 paczek – prezentów gwiazdkowych dla dzieci. Rodzinom potrzebującym wsparcia przekazano 430 paczek z suchą żywnością oraz 350 paczek z wędlinami.

Przedświąteczne paczki od Fundacji Amicis to realne wsparcie dla najbardziej potrzebujących rodzin z okolicznych miejscowości. Co roku wybieramy te małe i peryferyjne ­– położone daleko od miast, ubogie o stosunkowo dużym bezrobociu. Ta mikołajkowa akcja to nasza tradycja, którą wytrwale pielęgnujemy, bez względu na okoliczności. Zdajemy sobie sprawę, że pandemia koronawisusa, która zdominowała cały 2020 rok, znacznie pogorszyła sytuację materialną wielu rodzin, dlatego cieszymy się, że mimo trudnych czasów, działamy i pomagamy – w końcu wszyscy zasługujemy na radosne święta.

Tegoroczna akcja była rekordowa jeśli chodzi o skalę udzielonej pomocy i zaangażowania wolontariuszy, co jest bardzo budujące – w tych trudnych czasach ludzie dobrego serca zaangażowali się z podwójną mocą. Akcja „Dar Serca” była wspierana przez pracowników: Amica S.A., spółki Amica Handel i Marketing, Inteco Business Solutions, spółki Amica International, strażaków z OSP Amica oraz pracowników KKS Lech Poznań