Amicis dla pracowników ochrony zdrowia

Wzorem lat ubiegłych, w ramach przeprowadzanej akcji świątecznej odwiedziliśmy dwa oddziały szpitalne, przekazując zespołowi medycznemu prezenty w postaci drobnego sprzętu AGD. Dodatkowo wspólnie z Grupą Amica i fundacją Magovox sfinansowaliśmy zakup mebli do recepcji jednego z pododdziałów.

 

W tym roku świąteczne upominki trafiły do personelu medycznego oddziału Katedry Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej w wielkopolskim Centrum Onkologii oraz pododdziału Chirurgii Ogólnej i Naczyń Szpitala Klinicznego im H. Święcickiego.

Ponad 80 pielęgniarek i pielęgniarzy, salowych, a także innych osób, które na co dzień sprawują opiekę nad pacjentami, otrzymało wybrane przez siebie urządzenia marki Amica, takie jak blendery, parowary, sokowirówki, czajniki itp.

W ten sposób chcemy wyrazić naszą wdzięczność za trudną , odpowiedzialną, codzienną pracę, która niestety ciągle jeszcze jest niedoceniana. To nasze podziękowanie za opiekę nad nami pacjentami, za profesjonalizm w działaniu, za cierpliwość, poświęcenie i za uśmiech, którym nas obdarzają, za słowa otuchy, troskę i za wszystko co dla pacjentów robią – powiedziała Małgorzata Rutkowska – prezeska Fundacji Amicis.

W przygotowaniu prezentów dzielnie pomagały dwie uczennice z Zespołu szkół nr 2 im. Konarskiego we Wronkach, Oliwia i Alina, które biorą udział w projekcie „Zwolnieni z teorii”.

Fundacja Amicis, Grupa Amica i fundacja Magovox sfinansowały również zakup mebli do recepcji pododdziału Chirurgii Ogólnej i Naczyń Szpitala Klinicznego im H. Święcickiego. Nowe wyposażenie jest estetyczne i na pewno poprawi komfort pracy personelu medycznego na tym oddziale.