Radość dziecka – nic jej nie dorówna!

Dzień Dziecka w Amica Kids – święto pełne uśmiechów i wzruszeń! ❤️

Z okazji Dnia Dziecka przedstawicielki Fundacji Amicis: Małgorzata Rutkowska –  prezeska oraz Janina Szablewska i Agnieszka Wieczorek -Woźniak  odwiedziły żłobek i przedszkole Amica Kids. Firmę Amica reprezentowała dyrektorka HR Maja Rutkowska.

Dzieci bardzo ciepło przywitały przybyłych gości wręczając im medaliony z odciskiem swoich dłoni. Ten mały gest już na starcie rozgrzał serca pań, które w asyście małych przewodników zwiedziły ogród przedszkolny i  mogły podziwiać sportowe zmagania podczas zajęć karate, piłki nożnej, czy tenisa. W salach dydaktycznych dzieci z dumą prezentowały swoje umiejętności: grały w szachy, czytały metodą Glenna Domana i tworzyły piękne prace inspirowane pedagogiką Marii Montessori. W auli przedszkola mali aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności sceniczne.

W   końcu nadszedł czas na najważniejszy moment wizyty. Coś, co dzieci lubią najbardziej. Panie z fundacji z sercem i zaangażowaniem przygotowały przepiękne niespodzianki. W dużych torbach prezentowych  przedszkolaki i żłobkowicze znaleźli gry, artykuły plastyczne, książeczki, puzzle, tablice manipulacyjne, mnóstwo gadżetów klubu sportowego LECH Poznań oraz trochę słodkości. Dodatkowo dziewczynki otrzymały misie, a chłopcy piłki do gry.

Były to piękne i wzruszające chwile, pełne uśmiechu, empatii i beztroski.  Znalazł się czas na rozmowę z każdym ze 150-ciorga dzieci.

Ciepło i uważność, które towarzyszyły przy wręczaniu prezentów były wyjątkowo cenne. W ten sposób buduje się pozytywne relacje między ludźmi, zaczynając od tych najmłodszych.

Cała aula przedszkolna wypełniła się atmosferą radości i zadowolenia. Szczęśliwe były zarówno maluchy, jak i obdarowujące panie Maja Rutkowska i Małgorzata Rutkowska.

Przy pysznym poczęstunku, przygotowanym przez Radę Rodziców, pani dyrektor Alina Kaźmierczak i pani Alicja Helbik z organu prowadzącego opowiedziały o ostatnich działaniach przedszkola i o  planach na przyszłość.

 

10 lat Amica Kids – tworzymy radosne dzieciństwo!

Przedszkole i żłobek Amica Kids powstały z myślą o dzieciach pracowników Amica Group. Od 10 lat działa zgodnie z ideą Marii Montessori, stawiając na samodzielność i radość z nauki. Celem przedszkola  jest stworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska, w którym maluchy mogą rozwijać swoje talenty i odkrywać świat.

Czy jest coś piękniejszego niż radość dziecka? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Być może prawdziwą magią jest tworzenie warunków, w których ta radość może rozkwitać. I właśnie to dzieje się  w Amica Kids każdego dnia. ❤️