Podziękowania dla Fundacji Amicis

Świadectwa, gratulacje, kwiaty dla nauczycieli, podziękowania dla przyjaciół szkół – tak wyglądały dzisiaj okolicznościowe uroczystości w wielu podstawówkach. W Publicznej Szkole Podstawowej w Lubaszu gościliśmy w związku z zaproszeniem na apel podsumowujący rok szkolny, jaki otrzymała Fundacja Amicis.

Na uroczyste zakończenie roku dla klas szóstej, siódmej oraz gimnazjalnych (gimnazja zostały zlikwidowane reformą oświaty, ale dwa roczniki muszą dokończyć je dotychczasowym trybem) zaproszono między innymi wójta gminy Lubasz oraz przedstawicieli firm i instytucji współpracujących ze szkołą. Fundacja Amicis znalazła się w tym gronie w związku z przekazanymi szkole darowiznami w postaci sprzętu nagłaśniającego do prowadzenia zajęć muzycznych i tanecznych, urządzeń AGD, a przede wszystkim finansowego wsparcia wymiany młodzieży ze Szkołą Podstawową w Bötersen w Dolnej Saksonii.

Podziękowania dla fundacji oraz dyplom w postaci ryngrafu przyjęła w imieniu naszej fundacji pani Agnieszka Wieczorek, wolontariusz.