Dar Serca

Ponad 400 świątecznych paczek to bilans przedświątecznej akcji Dar Serca, organizowanej co roku przez naszą fundacji na terenie województwa wielkopolskiego. Podarunki trafiły do domów pomocy społecznej, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz osób w potrzebie. Dodatkowo, obdarowaliśmy prezentami dzieci z lokalnych przedszkoli oraz przygotowaliśmy paczki żywnościowe które łącznie ważyły… blisko półtorej tony.

Dar Serca to organizowana każdego roku świąteczna akcja Fundacji Amicis, której celem jest wsparcie rodzin w trudnej sytuacji życiowej, osób z niepełnosprawnościami czy pracowników instytucji społecznych, w tak szczególnym okresie jak Święta Bożego Narodzenia. W ciągu zaledwie trzech grudniowych tygodni skompletowaliśmy łącznie 404 paczki z prezentami i suchą żywnością, które trafiły do uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wronkach, Szamotułach, Połajewie, Lubaszu i Chrzypsku Wielkim, oraz ośrodków pomocy społecznej we Wronkach, Ostrorogu, Trzciance i Nowej Wsi. Kolejne 350 paczek z wędlinami dojechało do wielkopolskich szkół i rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Dodatkowo, przekazaliśmy 260 paczek prezentowych dla dzieci z przedszkoli w miejscowościach Kwilcz, Dębe, Wrzeszczyna i Lutom. W sumie wartość pomocy przekroczyła 100 tys. zł.

Każdego roku z wielką wdzięcznością patrzymy na tę akcję i jej efekty. Po raz kolejny mogliśmy wesprzeć osoby, które rzeczywiście są w potrzebie, a także wywołać uśmiech u najmłodszych. W naszym działaniu nie ma przypadku, starannie wybieramy, do kogo ta pomoc powinna trafić, bo wiemy, że potrzeby są ogromne – wyjaśnia Małgorzata Rutkowska z Fundacji Amicis. – Z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować Jance Szablewskiej, która z ramienia Fundacji koordynuje całą akcję świąteczną, a także naszym partnerom i ludziom dobrej woli, bez których nie dalibyśmy radę pomagać na taką skalę – dodaje.

Specjalne podziękowania Fundacja kieruje do pracowników firmy Amica, klubu sportowego Lech Poznań, fundacji MagoVox, pracowników Amica International z siedzibą w Aschebergu (Niemcy) oraz do indywidualnych darczyńców.

W świątecznym nie zapomnieliśmy czasie także o dzieciach z rodzin ukraińskich, dla których zorganizowały spotkanie wigilijne we wronieckim domu kultury. Podczas spotkania uczniowie i uczennice z Zespołu Szkół nr 2 im. Konarskiego we Wronkach przygotowały specjalny program artystyczny.