Nowa bezpieczna kuchnia dla wychowanków Domu Dziecka w Wolsztynie

Dom Dziecka „Droga” działa w ramach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie. To placówka opiekuńczo-wychowawcza typu socjalizacyjnego, przeznaczona dla dzieci powyżej 10 roku życia, w której może przebywać maksymalnie 14 podopiecznych. Placówka stara się zapewnić im jak najlepsze warunki do życia i dalszego rozwoju. W związku z modernizacją kuchni władze Domu Dziecka zwróciły się do nas z prośbą o przekazanie sprzętu AGD.

Dzięki pomocy wielu sponsorów możliwy był generalny remont pomieszczenia, które zostało w pełni umeblowane i wyposażone w nowy, bezpieczniejszy dla dzieci, sprzęt AGD. Wszystko to nadało kuchni domowego, ciepłego charakteru i zapewne sprawi, że wiele wspólnych chwil wychowankowie placówki będą spędzać właśnie tu – komentuje Starostwo Powiatowe w Wolsztynie w opublikowanym komunikacie.

Do Domu Dziecka „Droga” trafiła duża lodówka, pojemna zmywarka do zabudowy oraz kuchenka mikrofalowa.

Cieszymy się, że przekazany przez nas sprzęt pozwolił stworzyć domowe i bezpieczne warunki dla wychowanków Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie. Mówi się, że kuchnia to serce każdego domu, dlatego szczerze wierzymy, że zmodernizowane i wyremontowane pomieszczenie stanie się miejscem wspólnych spotkań i przyniesie dzieciom i opiekunom dużo radości.