Amica Sports Challenge – dzielimy się radością obdarowywania

6 marca zwycięzcy akcji Amica Sports Challenge razem z Prezeską Fundacji Amicis, Panią Małgorzatą Rutkowską, odwiedzili Domy Pomocy Społecznej w Nowej Wsi i Chojnie – miejsca, gdzie zostały przekazane sprzęty do rehabilitacji sfinansowane w ramach międzynarodowej sportowej rywalizacji. Podczas miesięcznego wyzwania, które połączyło wszystkie spółki Grupy Amica na świecie, ponad 400 pracowników wsiadło na rowery, biegało i spacerowało. Za każdy pokonany kilometr Amica przekazywała odpowiednią kwotę pieniędzy. Dzięki zaangażowaniu i determinacji uczestników udało się zebrać na cele charytatywne 75 000 złotych!

Teraz pracownicy Amica mieli okazję dotrzeć tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna i zobaczyć, jak są wykorzystywane pomoce, które zostały zakupione dzięki ich sportowemu wysiłkowi.

W Nowej Wsi w spotkaniu uczestniczyło ponad 70 wspaniałych Pań, które codziennie zmagają się z różnymi wyzwaniami. To, jak przekazane trzy łóżka do rehabilitacji leczniczej, są dla nich nieocenioną pomocą, mogli zobaczyć pracownicy: Katarzyna Łabojewska, która zajęła 3. miejsce w bieganiu, pokonując 470,7 km, Ewa Sobańska zajęła 1. miejsce w chodzeniu, pokonując 916,5 km, Mariusz Drożyński zajął 1. miejsce w jeździe na rowerze, pokonując 3 002 km oraz nasza firmowa fotografka Agnieszka Gnalicka. Dla wszystkich było to ogromne przeżycie.

Natomiast w Chojnie, z ramienia Amica z niezwykłymi Panami spotkali się: Małgorzata Kurasz (3 miejsce w chodzeniu, pokonując 535,9 km), Paweł Dębiec (3 miejsce w jeździe na rowerze, pokonując 2 325 km), Mariusz Drożyński oraz Agnieszka Gnalicka. Tam trafił wyjątkowy prezent – podłoga interaktywna „Magiczny Dywan”, który stanowi narzędzie wspierające terapię w wielu obszarach życia codziennego.

Podczas tych wizyt nie tylko przekazaliśmy symboliczne tabliczki pamiątkowe, ale również rozmawialiśmy z mieszkańcami oraz opiekunkami, które troszczą się o nich każdego dnia. Byliśmy również świadkami ogromu emocji, wzruszeń i wdzięczności za nasze wsparcie, które jest tak bardzo potrzebne.

Ponadto, dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy Amica i Fundacji Amicis, mogliśmy przekazać wykładzinę podłogową do Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz dwa fotele zabiegowe do Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Razem, jako społeczność Grupy Amica, pokazaliśmy, że małe działania mają realny wpływ na poprawę życia wielu osób.